Terug

Columns

Watchlist

Koersen vlak voorbeurs, maar het is Superdonderdag met héél véél en nóg méér

Door Arend Jan Kamp
op 29 juli 2021 08:10

De AEX-indicatie is vlak, de rentes doen ook niet zo veel, de dollar is verzwakt op de Fed en China is in de rebound.

Superdonderdag, de agenda is monsterlijk vandaag. Geen tijd te verliezen, er zijn heel veel cijfers. Royal Dutch Shell had al een update afgegeven en rolt net door met Q2's: er is nog meer winst dan al was aangekondigd, het dividend gaat naar $0,24 per aandeel en er komt extra €2 miljard aandeleninkoop.


Verder beperk ik me tot een heel korte samenvatting van de Q2-cijfers die er al zijn, anders wordt deze rubriek onleesbaar. Klik op de link voor het wedstrijdverslag. Bijna alles en iedereen valt mee, maar we weten intussen dit rondje dat dat geen enkele garantie is voor een mooie koersreactie.

  • ArcelorMittal laat een ware winstexplosie zien, gaat voor $2,2 miljard aandelen inkopen en denkt dat de staalmarkt niet met de eerder afgegeven 4,5-5,5% groeit, maar 7,5-8,5%
  • Relx laat op alle fronten verbetering zien en verhoogt het dividend met 5% 
  • Unibail somt slechte cijfers op, 26% minder huurinkomsten. winst naar de filistijnen en u moet het met een bemoedigende toestroom van nieuwe klanten naar de winkelcentra doen
  • AMG boekte een bedrijfsresultaat (ebitda) van 31,4 miljoen dollar, in vergelijking met 7,8 miljoen dollar in dezelfde periode een jaar eerder. Omzet +44% en bedrijf handhaaft outlook
  • Arcadis deed het in Q2 met 20% ebitagroei, 3% omzetgroei en de marge ging van 7,8% naar 9,2%., Stabiel orderboek, maar wel bijna €100 miljoen minder kasstroom
  • Groen is de truc! Fugro maakt verrassend winst bekend. "Tijdens het tweede kwartaal, een jaar na het uitbreken van de pandemie, zijn we weer gegroeid", concludeerde CEO Mark Heine
  • Intertrust vindt u hier en kende door boetes eigenlijk een beetje een verloren kwartaal, maar belooft beterschap. Zoals wel vaker 
  • CM.com meldt +119% omzetgroei, maakt nog wel verlies en mikt op een jaaromzet van 220 tot 240 miljoen euro. Eerder mikte het nog op 205 tot 225 miljoen euro
  • Ordina meldt op alle fronten betere cijfers en zegt op koers te zijn met de doelstellingen voor 2022  
  • Vastned publiceert miezerige cijfers, wat plussen minnen, betaalt €0,53 dividend en durft weer een outlook aan 

De Fed gaat over taperen of afknijpen van steunprogramma's praten, maar geeft geen nadere informatie - laat staan datum of bedrag. Voorzitter Jerome Powell stelde gisteravond bij het Fed (non-)rentebesluit weer dat de inflatie tijdelijk is, hoewel die hoger is en langer duurt dan verwacht en hij ziet geen loonprijsspiraal ontstaan.

Per saldo reageerden de koersen amper: aandelen wat hoger en dollar en rente lager. We doen het vandaag dus met cijfers en BBP VS. Nabeurs Wall Street waren deze namen er nog met rapportages. Facebook had extreem goede cijfers, maar de outlook was niet goed (lezen maar). Het bedrijf verwacht veel minder groei.

  • Facebook -3,5%
  • Qualcomm +2,8%
  • Ford +0,4%
  • PayPal -5,3%

Amazon is de grootste naam vandaag, Robinhood gaat voor $32 miljard naar de Nasdaq en er is het Amerikaanse BBP-cijfer over Q2. Superdruk dus en dan zult u net zien: een non-opening dus. China gaat wel in de rebound.


De rentes dan, over taperen gesproken. Hier hangt de boel nog net met duct tape aan elkaar.

Nieuws, advies, shorts en agenda

Het belangrijkste ABM Financial nieuws sinds het Amsterdamse slot gisteren:

  • 07:56 Lagere bezettingsgraad Vastned
  • 07:54 Ordina boekt hogere winst
  • 07:47 Intertrust waarschuwt voor lagere marges door boete
  • 07:47 Core Lab boekt weer winst
  • 07:39 Resultaten Arcadis in de lift
  • 07:28 Fugro buigt verlies om in winst
  • 07:18 Stevige omzetgroei voor CM.com
  • 07:09 Enorme winstgroei ArcelorMittal
  • 06:54 Producentenvertrouwen op nieuwe recordhoogte
  • 06:53 Acomo benoemt Kathy Fortmann tot CEO
  • 06:49 Europese beurzen openen lager
  • 06:43 Bijna 196 miljoen coronabesmettingen wereldwijd
  • 06:37 Beursagenda: Nederlandse bedrijven
  • 06:37 Beursagenda: buitenlandse fondsen
  • 06:37 Beursagenda: macro-economisch
  • 28 jul Paypal onder druk na cijfers
  • 28 jul Facebook overtreft verwachtingen
  • 28 jul Qualcomm presteert beter dan verwacht
  • 28 jul Beursupdate: AEX op Wall Street
  • 28 jul Wall Street vlak gesloten
  • 28 jul Correctie: Olieprijs hoger gesloten
  • 28 jul Beursblik: subtiele verandering in taal Fed bij rentebesluit
  • 28 jul Update: Fed houdt rente ongewijzigd
  • 28 jul Wall Street koerst af op lager slot
  • 28 jul Europese beurzen hoger gesloten
  • 28 jul Huurinkomsten Unibail met tientallen procenten gedaald
  • 28 jul AMG buigt verlies om in winst
  • 228 jul Prosus voert groen Damrak aan

De AFM meldt deze shorts

De agenda met ook nog BBP VS:

  • 07:00 Arcadis - Halfjaarcijfers
  • 07:00 ArcelorMittal - Halfjaarcijfers
  • 07:00 CM.com - Halfjaarcijfers
  • 07:00 Fugro - Halfjaarcijfers
  • 07:15 Intertrust - Halfjaarcijfers
  • 07:30 Vastned - Halfjaarcijfers
  • 08:00 GeoJunxion - Halfjaarcijfers
  • 08:00 Ordina - Halfjaarcijfers
  • 08:00 Shell - Halfjaarcijfers
  • 17:45 Euronext - Halfjaarcijfers

  • 00:00 Samsung - Cijfers tweede kwartaal (ZKo)
  • 07:00 AB InBev - Cijfers tweede kwartaal (Bel)
  • 07:00 Airbus - Cijfers tweede kwartaal (Fra)
  • 07:00 Credit Suisse - Cijfers tweede kwartaal (Zwi)
  • 07:00 Danone - Cijfers tweede kwartaal (Fra)
  • 07:00 Nestle - Cijfers tweede kwartaal (Zwi)
  • 07:00 Nokia - Cijfers tweede kwartaal (Fin)
  • 07:00 Telefonica - Halfjaarcijfers (Spa)
  • 07:00 Telenet - Cijfers tweede kwartaal (Bel)
  • 07:00 Total - Cijfers tweede kwartaal (Fra)
  • 07:00 Volkswagen - Cijfers tweede kwartaal (Dld)
  • 08:00 AstraZeneca - Cijfers tweede kwartaal (VK)
  • 08:00 Shell - Halfjaarcijfers (VK)
  • 13:00 Comcast - Cijfers tweede kwartaal (VS)
  • 13:00 Mastercard - Cijfers tweede kwartaal (VS)
  • 13:00 Merck & Co - Cijfers tweede kwartaal (VS)
  • 13:00 YUM Brands - Cijfers tweede kwartaal (VS)
  • 22:00 Amazon - Cijfers tweede kwartaal (VS)

  • 06:30 Ondernemersvertrouwen - Juli (NL)
  • 09:55 Werkloosheid - Juli (Dld)
  • 11:00 Consumentenvertrouwen - Juli def. (eur)
  • 11:00 Inflatie - Juli (Bel)
  • 11:00 Economische groei - Tweede kwartaal (Bel)
  • 14:00 Inflatie - Juli vlpg. (Dld)
  • 14:30 Steunaanvragen - Wekelijks (VS)
  • 14:30 Economische groei - Tweede kwartaal vlpg. (VS)
  • 16:00 Aanstaande woningverkopen - Juni (VS)

En dan nog even dit

Terugblik:

Ik weet niet of het toeval is, maar dit komt precies nadat de Shanghai Composite de dip in ging met -10%:

Die indruk bestaat even niet?

Vandaag gaat het gebeuren!

Geneuzel over tapering en als, dan een kwartje over zoveel tijd, om het te relativeren:

Facebook dus:

Structureel outperformen, altijd lastig:

Veel plezier en succes vandaag.


Arend Jan Kamp is senior content manager van IEX. Kamp belegt iedere maand vooral voor zijn pensioen uitsluitend in beleggingsfondsen. Klik hier voor zijn actuele posities. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Klik hier voor een overzicht van de beleggingen van de IEX-redactie.